Ryzyko zapłodnienia poprzez preejakulat

Witam, Kochałam się z moim partnerem w dni płodne bez zabezpieczenia. Nie doszedł we mnie a stosunek nie trwał długo i byl przerywany. Martwi mnie jedynie preejakulat i to czy będące w nim plemniki mogą być zdolne do zapłodnienia. Bardzo prosze o szybka odpowiedź i ocenienie jakie jest ewentualne ryzyko zajścia w niechcianą ciążę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety szansa na ciąże wynikającą ze stosunku przerywanego istnieje. Tak jak Pani zauważyła w preejakulacie mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia.

Kontakt waginalny bez zabezpieczenia może byc płodny nawet w tak zwane dni niepłodne.
Natury nie można opisać w systemie zero-jedynkowym, płodny-niepłodny...
Natura płata niespodzianki, pozytywne i inne...
Pozdrawiam.