Ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi przez koty

Posiadam w domu dwa koty i wiele słyszałam o chorobach przez nie przenoszonych - szczególnie niepokojąca jest dla mnie toksoplazmoza. Jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania przeze mnie jeśli będę w ciąży? Czy mogę w jakiś sposób go uniknąć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na chorobę oczywiście istnieje. Należy jednak pamiętać iż najważniejsza jest odpowiednia higiena. Można także poddać zwierzaki konkretnym badaniom.