Ryzyko zarażenia grzybicą brody

Witam serdecznie! Mąż ma grzybicę brody, która została dzisiaj rozpoznana. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie jest to zakażenie zoofilne. Moje pytania dotyczą tego, czy dzieci (6 lat, 3,5 oraz dwumiesięczne) i ja możemy się od męża zarazić? Rozumiem, że ze świnką morską powinnam jak najszybciej udać się do weterynarza. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Istnieje możliwość, że Pani lub dzieci zarażą się od męża poprzez kontakt, ale niekoniecznie.

Kiedy mąż zacznie stosować odpowiednie leczenie i nie będzie widocznych zmian na skórze, wtedy prawdopodobieństwo zarażenia się jest minimalne, ale należy zachować ostrożność.

Zakażenia grzybicze szerzą się łatwiej, kiedy u pacjenta występuje spadek odporności, czyli kiedy na przykład przechodzimy infekcję.

Pozdrawiam!