Ryzyko zarażenia innych bakterią Helicobacter pylori

Stwierdzono u mnie zakazenie bakteria Helicobacter pylori.. Czy ja moge kogos zarazic? Czego powinnam unikac? Mam 5letnia coreczke dlatego to pytanie jest dla mnie wazne. Dziekuje za odpowiedz. Anna.B

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Bakteria może przenosić się drogą kropelkową. W celu zapobiegania przeniesienia bakterii na innych domowników (jeśli jeszcze nie są zarażeni) należy przeprowadzić eradykację u siebie tej bakterii stosując odpowiednie antybiotyki. W celu ustalenia odpowiedniego leczenia, wymagana jest konsultacja u internisty lub gastrologa.