Ryzyko zarażenia meningokokami przez pocałunek

Widziałem sporo takich pytań lecz muszę się upewnić. Proszę o odpowiedź specjalisty. Córka moja całuje się z o rok starszym chłopakiem (ma 14 lat).Są to pocałunki namiętne (francuskie). Boję się o nią, gdyż może zakazić się meningokokami (potem sepsa). Jak duże jest prawdopodobieństwo aby miała meningokoki? Ja się o nią boję.. Naprawdę. WAŻNE PYTANIA: Ile czasu takie meningokoki mogą utrzymywać się w organizmie bez żadnych objawów?Jak duża jest szansa zarażenia w tym wieku przez takie pocałunki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma obaw o infekcję meningokokami w takiej sytuacji. Proszę nie martwić się o córkę w tej kwestii.