Ryzyko zarażenia rumieniem zakaźnym

Witam czasami opiekuję się dzieckiem mojej szefowej okazało się że ma rumień zakaźny na 3 dzień wysypki kazała zabrać mi go do domu, mam pytanie czy w na takim etapie dziecko może jeszcze zarażać ? niepokoi mnie to bo moja córka jest w ciąży wprawdzie nie ma jej w domu w czasie jak ja się nim opiekuje ale boję się że dziecko rozsiało jakieś zarazki po domu i gdy córka wraca z pracy to może coś złapać

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Rumień zakaźny to infekcja wirusowa, która dotyka najczęściej dzieci w wieku 3-15 lat. Rodzice oraz osoby pracujące z dziećmi również znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania.