Ryzyko zarażenia wścieklizną od człowieka

Mam pytanie. Czy wścieklizną od człowieka można się zarazić dopiero wtedy kiedy wystąpią u niego objawy choroby, czy wcześniej i jeśli tak to w którym momencie? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Marta Mielniczuk

Witam. Zanim u człowieka wystąpią objawy choroby można się już zarazić. Zarazić się można w przypadku kontaktu ze śliną osoby zarażonej. Ponadto ślina ta musi trafić na uszkodzoną powierzchnię skóry lub śluzówek. Pozdrawiam