Ryzyko zarażenie wirusem HPV a stosunki z jednym partnerem

witam. zaczęłam współżycie z moim chłopakiem, nie miałam partnera przed nim a on nie miał partnerki. po pierwszym badaniu cytologicznym wykazało że się nie zaraziłam wirusem HPV. moje pytanie jest takie, czy jest jakaś możliwość zarażenia się tym wirusem podczas współżycia z moim partnerem skoro wcześniej z nikim innym nie mieliśmy oboje kontaktu intymnego?

Mariusz Sadowski Ginekologia

Badanie cytologiczne nie jest w stanie wykazać czy jesteś zarażona przez HPV. Do tego są testy.