Ryzyko zespołu Edwarsa w wyniku badania PAPP-A

Mam 32 lata podczas badana pappa wyszlo ryzyko zespolu Edwarsa 1:425 usg prawidlowe . Czy powinnam robic inne badania wykluczajace ta chorobe ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Innym badaniem prenatalnym, które może potwierdzić chorobę jest amniopunkcja z oznaczeniem kariotypu dziecka. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym o ewentualnych wskazaniach do zabiegu.