Rzadkie ruchy płodu w 23 tygodniu ciąży

Zaczynam 23 tydzień ciąży, ruchy czuje od 18 tygodnia. Wcześniej były częstsze i mocniejsze. Przez ostatnie 4 dni czuje je rzadko i nie wiem czy mam się martwić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ruchy płodu mogą być odczuwane przez matkę już od około szesnastego tygodnia ciąży. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku kobiet, które już rodziły, ze względu na większe rozluźnienie u nich mięśni. Jeżeli ma Pani obawy co do zmniejszenia aktywności dziecka proponuję udac się do ginekologa aby wykonać badanie USG.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
proszę zgłosić się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam.