Rzucenie pracy i dziwne zachowania a choroby psychiczne

Czy to jest normalne gdy ktoś nagle z dnia na dzień rezygnuje z super płatnej pracy mając 58 lat i całymi dniami siedzi przed komputerem wykonując jedną czynność od rana do wieczora gra w pasjansa . Osoba ta jest bardzo wulgarna i do każdego mówi żeby rzucił pracę jak on , bo po co mu pieniądze ,że zdrówko jest najważniejsze. Wspomniana osoba tylko narzeka i stała sie bardzo wulgarna, każdemu ubliża i uważa się za najmądrzejszego a wszyscy dookoła to idioci ,snoby . Czy to choroba psychiczna?

Dzień dobry,

Nikt przez internet nie może i nie jest w stanie ocenić/zdiagnozować stanu osoby, bez osobistego badania. Stąd namawiam na osobistą wizytę u lekarza psychiatry.