Sączący mały bąbelek w okolicy zwieracza...

Witam od kilku tygodni zauważyłem mały bąbelek który jest wypełniony jakąś substancją która się sączy.Byłem u chirurga zastosowałem się do jego porad czyli antybiotyk nasiadówki,mycie po wypróżnieniu itp.Niestety po kuracji antybiotykowaj rezygnuję z nasiadówek, około 2 tyg myśląc że jest już wyleczone.To zaraz wraca.W środku odbytu nie odczuwam żadnego bólu. Tylko jak już wiem, cieknąca ropa, co z tym robić czy to jest w ogóle do wyleczenia?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

W takiej sytuacji należy tą zmianę (prawdopodobnie przetokę odbytniczą) opracować chirurgicznie. Takie leczenie jest praktycznie zawsze skuteczne jednak jak każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko powikłań. Proszę się udać do najbliższego ZOZu z gabinetem chirurgicznym lub do szpitala - tam powinni pomóc.