Sączenie się ropy z miejsca po wyrwanym zębie mlecznym oraz zatrzymana w połowie oósemka

miałam zęby mleczne dwie 6 w dolnej szczęce w wieku 27 usunęłam zęba ponieważ z dziąsła sączyła się ropa. Z miejsca po wyrwaniu zęba dalej sączy się ropa a minęło już 5 lat prześwietlenie nic nie wykazuje. mam też jedną ósemka, która wyżęła się do połowy i stanęła w dodatku wyrosła w stronę policzka więc ciężko jest cokolwiek z nią zrobić. czy może być to kwestia dziedziczna mam 1,5 roczną córkę u której zauważyłam że 2 górna stanęła w połowie i nie rośnie zęby zaczęły jej wychodzić w 11 m.

Miejsce "sączenia się ropy" powinien znaleźć stomatolog przy zwykłym badaniu stomatologicznym. Jeżeli na zdjęciu rtg nie ma zmian należy podejrzewać ósemkę. Trudno szukać porównań między wyrzynaniem się zębów mądrości u dorosłych i mlecznych u dzieci. Córka powinna mieć wszystkie zęby mleczne mniej więcej w wieku 2,5 roku. W razie wątpliwości proszę skontaktować się ze stomatologiem dziecięcym.Pozdrawiam.

6 są zębami stałymi nie mlecznymi więc albo zostały usunięte 5 mleczne albo stałe 6???
Trzeba wykonać tomografię komputerową stomatologiczną ponieważ taki długi stan zapalny nie jest prawidłowym stanem. Zęby 8 czasem wyrastają tylko częściowo, możliwe że nie ma miejsca w łuku zębowym. Odnośnie dziecka to spokojnie, jest jeszcze czas na pełnie wyrznięcie.