Sam już nie wiem… Czy to depresja?

Witam. Mam 18 lat i nie wiem co mi jest. Od dłuższego czasu żyć mi się nie chce. Cały czas jestem przygnębiony, wszystko mnie denerwuje. Nie wychodzę z domu, bo nie mam do kogo. Całymi dniami siedzę w domu i nie mam nawet z kim porozmawiać o czymkolwiek, a co dopiero o tym, że coś mi jest. Nic mnie nie cieszy ani nie interesuje. Z racji tego, że nie mam już nic do stracenia sięgnąłem po narkotyki, ale jak wiadomo - pomagają na chwilę, a potem jest jeszcze gorzej. Mam wrażenie że już nic mi nie pomoże...

Witaj!

Ucieczka w stronę używek to nie najlepszy sposób radzenia sobie z problemami. Wręcz przeciwnie - ściąganie na siebie dodatkowych problemów związanych m.in. z uzależnieniem od nich lub ich wpływem na organizm. Zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz od życia? W jaki sposób chciałbyś się realizować, co sprawiało Ci dawniej radość?

Twoje problemy mogą być początkiem stanu depresyjnego, ale także naturalną konsekwencją wieku w jakim jesteś. Okres dojrzewania kieruje się swoimi prawami, takimi jak chwiejność emocjonalna, brak sensu życia lub jego poszukiwanie, a także dobieranie sobie grup rówieśniczych zgodnych z własnymi preferencjami. Jeżeli nie potrafisz sobie sam pomóc to proponowałabym wizytę u psychologa lub szczerą rozmowę z rodzicami.

Pozdrawiam