Samodzielne wyrwanie zęba

Witam.. Mam pytanie odnosnie wyrywania zeba. Do dentysty nie pojde.... Otoz wyrwalem sobie zab po kilku godzinach dlubania wyglada na to ze wyrwalem caly.. Wraz z korzeniem i tu zaczyna sie problem martwia mnie dwie rzeczy... Wyrwałem zab z kawalkiem czegos co przypomina kosc i obrasta to korzen do okola jak by byl w tym usadzony co o za kosc i czy to nic powaznego? Drugie pyt do nasady korzenia bylo przyczepione (naczynko) koloeu mdlej zielrni z zylkami.. Z ciekawosci co to jest? Pozdrawiam

Gratuluję samozaparcia,chociaż go nie pochwalam. Proponuję wykonać rtg,żeby sprawdzić czy rzeczywiście został usunięty cały ząb.Opisane "rzeczy" przypominają odpowiednio kość i zmianę przywierzchołkową. Pozdrawiam