Samookaleczanie i ocena własnej dumy

Zabić się nie mogę, ponieważ najpierw muszę osiągnąć coś spektakularnego, w przeciwnym wypadku byłby to brak honoru w czynach. Czuję się jednak bardzo źle i rozważam samookaleczenie (najlepiej twarz). Interesuję mnie tego typu inicjatywa, gdyż w ten sposób mógłbym zrzucić z siebie część presji. Ludzie wówczas już na pierwszy rzut oka widzieliby, że jestem człowiekiem z problemami. Taka świadomość dałaby mi pewien komfort psychiczny. Dlaczego rzeczywistość weryfikuje moją dumę tak brutalnie?

Dzień dobry,

Jeżeli czuje się Pan bardzo źle, to przecież może Pan skorzystać z leczenia/pomocy u profesjonalistów zamiast uciekać się do autodestrukcyjnych pomysłów.
Najlepiej jak uda się Pan do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie - po zbadaniu - lekarz zaproponuje najlepszą metodę/formę dalszego poostępowania.