Samookaleczenie - jak sobie z tym poradzić?

Mam 14 lat i chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. Dziewczyny z mojej klasy wyśmiewają się ze mnie, poniżają mnie i grożą mi, bo powiedziałam rodzicom, wychowawcy i pedagogowi jak mnie traktują. Teraz jest jeszcze gorzej, przez to wszystko często się okaleczam, a ostatnio miałam też myśli samobójcze. Nie wiem co robić. Całe nogi, ręce i brzuch mam w bliznach, bo nie wiem jak inaczej radzić sobie z bólem, a myśl o śmierci coraz bardziej mnie przekonuje. Pomóżcie, jak sobie z tym poradzić?

Lek. Marta Hat

Witaj!
Koniecznie zgłoś się do psychiatry i psychologa. I to jak najszybciej się da. Tego problemu nie można rozwiązać pisząc tutaj, potrzebna jest dłuższa, szczera rozmowa. Lekarz poradzi co powinnaś robić dalej, psycholog pomoże w radzeniu sobie z pewnymi problemami. Właściwa współpraca z nimi powinna przynieść Ci duże korzyści.
Poza tym może warto pomyśleć o zmianie szkoły? Porozmawiaj na ten temat także z rodzicami.
pozdrawiam