Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Samotność i brak koncentracji

Przede mną matura. A ja Nie mogę się na niczym skupić. Całymi dniami siedze w domu i udaję że się uczę. Męczą mnie niektóry rzeczy, chodzą mi po głowie różne myśli i to przez to właśnie nie potrafie zająć się czymś pożytecznym. Może to głupie określenie w moim wieku, że jestem "samotna", ale to prawda. Czasami sobie tak myśle, żeby iść na spacer i spotkać kogoś z kim nie byłabym tak samotna i nie siedziała sama w domu, kto odmieniłby moje życie, ja przestałabym się przejmować błachostkami...
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Trudno jest zająć się np. nauką, kiedy różne myśli i uczucia kłębią się w głowie. To wydaje się być ważne i "pożyteczne" jak mówisz, zajęcie się tymi myślami i uczuciami, tym bardziej, ze bardzo chcesz móc się tym z kimś podzielić, znaleźć słuchacza, kogoś kto może pomógłby Ci zrozumieć i ogarnąć ten niepokój wewnątrz.
Jesteś w ważnym momencie swojego życia, kończysz szkołę średnią, zbliżasz się do egzaminu dojrzałości i czekają Cię ważne decyzje i kroki, w dorosłe, samodzielne życie, trudno, żeby nie wzbudzało to pomieszania, niepokoju i innych myśli. Może warto byłoby temu się przyjrzeć z terapeutą?
Pozdrawiam

0

Witam,
rozumiem, że cierpi pani z powodu samotności. Z poczuciem samotności można sobie radzić, warto tak jak Pani pisze wykazać nieco inicjatywy, jednak osobą, która może odmienić Pani życie najskuteczniej jest Pani sama, może z małą pomocą specjalisty. Warto pomyśleć o spotkaniu z psychologiem, który może w tym Pani pomóc. Gdyby miała Pani dodatkowe pytania czy wątpliwości proszę o kontakt. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy