Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Samotność i niska samoocena

Zastanawiam się czy powinnam iść do psychologa. Jestem ostatnio ciągle nieszczęśliwa, moja samoocena spadła prawie do zera, czuję się strasznie samotna- na temat moich problemów emocjonalnych i tego co dzieje się w mojej głowie mogłabym napisać esej, ale ja chyba po prostu za dużo myślę. I stąd moje pytanie: czy psycholog to sensowne rozwiązanie, czy po prostu wyolbrzymiam problemy i naiwnie mam nadzieję że poniekąd "kupię" rozwiązanie problemów i nagle będę szczęśliwa?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czy warto się przejmować kompleksami?

Witam. Tego nie da się kupić bo i tak po czasie okaże się, że to trzeba w sobie wypracować a nie kupić. Psychoterapia jest bardzo pomocna w takich sytuacjach. Pani musi sama wiedzieć czy chce skorzystać i jeśli tak, to przekonuje do psychoanalizy bądź psychoterapii psychoanalitycznej.
Magdalena Brabec

0

Witam,
problem, który Pani opisuje jak najbardziej jest odpowiedni do podjęcia psychoterapii. Jednakże terapia nie działa w ten sposób, nie można "kupić" rozwiązania. By psychoterapia była skuteczna potrzebna jest motywacja do zmian i chęć pracy nad sobą, co często w pewnych momentach nie jest przyjemne.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy