Samotność, trudności w nauce i problem z komunikacją międzyludzką u 24-latka

Zniszczono mi życie miałem zielony laser w oknie,podłożono mi nóż,byłem śledzony,okradziony, przeżyłem ogromny stres. W dodatku straciłem prace w listopadzie ubiegłego roku leczę się psychiatrycznie od 2013 roku, byłem na terapii 3-miesięcznej w oddziale dziennym,ale mi nie pomogli, dwóch psychologów też mi nie pomogło, chce pomocy,ale nadal borykam się z tymi samymi problemami w dodatku nie radzę sobie z samotnością,trudności w nauce, i komunikacji międzyludzkiej,życie jest złe i okrutne 24L.

Witam,
zrozumiałe jest Pana cierpienie a mimo to podjął Pan trudne zapewne próby terapii i kontaktów z psychologami, zachęcałabym do kolejnych prób, bo właściwa terapia jest jedynym chyba sposobem dla Pana na poradzenie sobie z brzemieniem doświadczeń. Czasami trzeba nieco czasu i prób, żeby jednocześnie znaleźć i właściwą terapię i właściwy moment w życiu na to żeby okazała się skuteczna, wiem jak wiele wysiłku może to kosztować jednak zachęcam do dalszej walki! Bywa niestety i tak, że mimo podjętej już terapii stare problemy powracają, w takich sytuacjach warto próbować na nowo. Ostatecznie bywa i tak, że i te podjęte wcześniej terapie przynoszą jakiś skutek, często trzeba nieco czasu, żeby się o tym przekonać. Choć nierzadko też potrzebne są kolejne terapie i walka z problemem może trwać, jednak zachęcam do tego. Pozdrawiam.

Witam Pana
Z opisu problemu który Pan przedstawił wynika że potrzebuje Pan stałej psychoterapii, oprócz korzystania z leczenia psychiatrycznego proszę zastanowić się nad regularnym leczeniem psychoterapeutycznym. Aby mógł Pan lepiej sobie radzić z problemami potrzebuje Pan wsparcia i możliwości rozmowy o tym co jest trudne. Na ten moment widzi Pan jeden odcień życia że jest złe i okrutne, ale życie może być też szare, kolorowe, piękne a czasem również i trudne.
pozdrawiam
Anna Suligowska