Samotność u 38-letniego mężczyzny

Witam.Jestem chłopakiem.Mam 38 lat i wciąż nie mam nikogo.Nie jestem pewny,ale wydaje mi się,ze to wina mojego wyglądu.Szczerze mówiąc nie lubię na siebie patrzeć.Jakoś źle się potem czuję.Jestem przekonany,że mój wygląd pozostawia wiele do życzenia.Mam nie całe 160 cm i jestem łysy.Uważam,że skoro ja nie lubię swojego widoku,to inni też nie,bo przecież patrząc na mnie widzą to samo co ja w lustrze.Nie mam żadnych przyjaciół,z nikim się nie spotykam.Zdaje się.Zdaje się ,że taki już mój los.?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Przede wszystkim, jeżeli Pan siebie nie lubi, to podświadomie nie pozwala się Pan nikomu innemu polubić. Nawet jeżeli wygląd to nie jest najmocniejsza Pana strona, na pewno ma Pan wiele innych cech, za które mógłby być polubiany, gdyby wyszedł Pan do ludzi.
Polecam przestać się karać, a jeśli to możliwe, wybrać się na terapię grupową. Tam można dostać pomoc i wiele się o sobie dowiedzieć.

Po pierwsze! Żaden LOS!
Po drugie - brak akceptacji jest związana po Pana stronie...

Nie bez potrzeby powstało powiedzenie "każda potwora znajdzie swego amatora" ;-)

Zacznijmy od początku.
Proponuję poświęcić troszkę środków finansowych na:
1) Terapeutę lub coacha w celu podniesienia własnych wartości, samopoczucia.
2) Udać się do porządnego kreatora wizerunku - taki który, dobierze odpowiednio styl do sposobu bycia i wyglądu.

Powyższe poczynania wymagają pewnego poświęcenia i odwagi. Myślę, że będzie dobrze ;-)

Głowa do góry a wypadku problemów zapraszam do korespondencji (e-mail lub fb)
http://psychopedagog.eu