Schizofrenia a ciągłe zmęczenie

Jak leczyć przewlekłe zmęczenie? Witam, czuję się stale zmęczona, chociaż w nocy śpię! Męczy mnie zmęczenie! To jest samonakręcający się proces! Nie są winne temu proszki psychotropowe, które biorę - cierpię na shizofrenię paranoidalną! Jakie mogą być tego przyczyny ? Jakie badania wykonać?

Jeżeli mamy do czynienia ze zmęczeniem jako objawem schizofrenii, trzeba systematycznie przyjmować leki, starać się prowadzić w miarę aktywne życie, ważny jest ruch. Dobrze jest uczęszczać do placówki rehabilitacyjnej, klubu pacjenta lub oddziału dziennego. Ważna jest dieta bogata w kwasy omega-3, dużo warzyw i owoców, mało słodyczy.