Schizofrenia paranoidalna po kontakcie z Metadonem

Witam. Mam stwierdzoną schizofrenie paranoidalną , którą wywołał Metadon. Moje pytanie jest następujące jaka jest szansa na nawrót psychozy przy zachowaniu abstynencji od metadonu.? Dodam że był o mój jedyny kontakt z narkotykami i nie wiadomo czy była to psychoza ponarkotykowa czy metadon "aktywowal" lub wywołał schizofrenie.

Niezależnie czy metadon był czynnikiem prowokującym psychozę czy wystąpiłaby ona i tak, konieczne jest systematyczne leczenie psychiatryczne i zachowanie całkowitej abstynencji. Niestety, psychoza, która już raz się pojawiła może nawracać samoistnie i leczenie podtrzymujące jest niezbędne.