Schodzenie paznokci u niemowlaka

wita,m,bardzo prosze o pomoc,mojemu 22 miesiecznemy synkowi nie obcinalam jeszcze paznokci u stop,tylko przy paluchach,paznokcie rosna lecz schodza i jak wyrasta 2 to nachodza na siebie,paznokcie sie nawarstwiaja,wyglada to strasznie,prosze powiedziec co to moze byc,lekarze rozkladaja rece,chyba ze nie trafilam jeszcze na dobrego specjaliste.jak jest mozliwe zeby dziecku ciagle schodzily paznokcie i nachodzily na siebie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście jest to sprawa zastanawiająca. Z pewnością konieczne jest aby dziecko obejrzał dermatolog. Tak sytuacja może być wynikiem infekcji grzybiczej.