Schudłam 37 kilo - ile powinna trwać dieta stabilizacyjna?

Mam 21 lat, jestem kobietą ważyłam 100.2kg w ciągu 4 miesięcy(od maja do września) chudłam pod kantrolą dietetyka 32 kg. Potem przeszłam na dietę stabilizacyjną i schudłam na niej (od września do listopada) jeszcze 5 kg teraz ważę 63 kg od 3 tygodni ta waga się utrzymuje. Całymi dniami siedzę na uczelni, raz w tygodniu chodzę na basen i raz w tygodniu na siłownię. Dietetyczka powiedziała mi, że dieta stabilizacyjna powinna trwać 6 miesiecy. Mam pytanie czy to nie za krótko boje się strasznie żeby nie przytyć, a co po diecie stabilizacyjnej jak potem jeść czy dalej 5 posiłków tak jak w czasie diety. A co ze słodyczami czy już do końca życia nie będę mogła sobie na nie pozwolić??

Witam.

Myślę, iż przydatne informacje znajdzie Pani w artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyjsc-z-diety-faza-stabilizacji
http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-utrzymanie-wagi

Przede wszystkim gratuluję tak dużego sukcesu!

Tak naprawdę będzie się Pani musiała pilnować przez całe życie.
Nie wiem z jakiego powodu Pani tyła, niemniej czynniki te, będzie Pani musiała mieć cały czas pod kontrolą.

Sześć miesięcy podane przez dietetyczkę, to przybliżony czas, przez jaki jesteśmy w stanie nauczyć się i wypracować nowe nawyki żywieniowe.
Słodycze jak wiadomo są bardzo kaloryczne, niemniej myślę, iż będzie Pani w stanie sobie na nie pozwolić, jeśli będą zjadane w formie posiłku, a nie pomiędzy nimi.

Czyli przykładowo nic się nie stanie, jeśli np. deser mleczny zje Pani na II śniadanie lub podwieczorek, a nie jako dodatek do 5 posiłków.
Taka ilość posiłków zapobiega tyciu.

Pozdrawiam