Schudnąć 10 kg w 2 m-ce :)

Witam:) Mam 158 cm wzrostu ważę jakieś 58-60 kg, mam tendencję do tycia i potrzebuję rady specjalisty, który pomoże mi osiągnąć cel jakim jest zrzucenie 10 kg w 2 m-ce. Nie chcę korzystać z żadnych diet typu: South Beach, kapuściana, norweska itd., ponieważ wiem z autopsji, że są one tylko 'chwilowe'. Z dniem 1 lipca chcę rozpocząć moją kurację:) Chcę się również dowiedzieć, czy jest to możliwe jeżeli: będę jeść ciemne pieczywo, dużo owoców i warzyw...obiady chcę jeść normalnie ale w mniejszych porcjach i do godziny 18 owoce i warzywa no i jakiś jogurcik plus bieganie, skakanie na skakance oraz robienie brzuszków. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ 10 kg to moje marzenie:) Pozdrawiam:))
ponad rok temu

Rezygnacja z diet jednoskładnikowych i bardzo drastycznych pod względem kaloryczności to jak najbardziej dobry pomysł. Dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pieczywo należy zamienić na ciemne - razowe, jeść dużo warzyw, ale owoce też należy ograniczyć do max 200g na dzień. Obiady "normalne", czyli składające się z produktu białkowego, węglowodanów oraz warzyw są jak najbardziej odpowiednie.

Jest jedno ale: między głównymi posiłkami nie można jeść ciągle, albo wtedy gdy przyjdzie na to ochota. posiłki powinny mieć swoje stałe pory - najlepiej co 3 godziny i powinno być ich 5 w ciągu dnia: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Drugie śniadanie i podwieczorek mogą stanowić same owoce lub jogurt, natomiast pozostałe posiłki powinny się składać, tak jak i obiad, z produktu białkowego, węglowodanów oraz warzyw. Do tego oczywiście aktywność fizyczna.

Należy jeszcze dodać, iż utrata masy ciała rzędu 10kg w ciągu 2 miesięcy to jednak za dużo. Optymalne byłoby zrzucenie 4-8kg. Zbyt szybka utrata masy ciała zwiększa ryzyko efektu jo-jo.