Schudnięcie z powodu ciągłego lęku i stresu

Proszę i szybko odpowiedź , przez kilka ostatnich miesięcy miałam dużo stresu problemy w pracy , ciągle sie wszystkich przejmuje jestem bardzo skupiona nad swoim ciałem co mnie szczypnie to zaraz mam urojenia ze cos mi jest , bardzo wszystko przezywam prawie codziennie chce mi się płakać w dzieciństwie przezylam frame ojciec alkoholik cały czas avantury mam 21 lat znacznie schudlam teraz czy to może być przyczyną ciglego lęku i stresu ?

Takie problemy najskuteczniej leczyć psychoterapią, która da Ci szansę na szczęśliwe życie. Jeśli Twoja waga spadła drastycznie i czujesz się osłabiona idź do lekarza pierwszego kontaktu. Koniecznie też do psychiatry, który postawi diagnozę.
Powodzenia!

Dzień dobry, zachęcam panią do kilku konsultacji u psychologa-psychoterapeuty w celu przeprowadzenia diagnozy. Zaleci on dalsze kroki postępowania, być może zaleci podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam,

doświadczenia wyniesione z dzieciństwa rzutują na to, jak funkcjonujemy jako dorośli. Stres, nerwy bardzo często powodują tracenie kilogramów, niektóre osoby mają wtedy mały apetyt, poczucie ‘ściśniętego żołądka’, nie jedzą regularnie. Warto się tym zająć, polecam kontakt ze specjalistą psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel