Ścisk w klatce piersiowej, drżenie rąk i kłucie serca

Witam. Mam 23 lata. Zaczeło się w Sierpniu tego roku najpierw zaczelo nie kluc serce a później poczułam scisk w klatce piersiowej i rece zaczely mi drzyc i od tego czasu mam ucisk w klatce piersiowej czasem tez w dolku miedzy piersiami ale zdarzają się i takie dni gdy nic mnie nie boli ale ucisk ponownie wraca. Czuje tez również klucie serca. Ucisk nasila się wieczorem gdy klade się do lozka i musze później wychodzić siku nawet 2 albo 3 razy lekarz powiedział ze to nerwica a i mam helicobacter.

Charakter przedstawionych dolegliwości przemawia za niekardiogennym ich pochodzeniem. Jednak wyłącznie na podstawie opisu trudno jest rozstrzygnąć rzeczywistą przyczynę. Kluczowe jest zawsze badanie w gabinecie lekarskim. Jeżeli lekarz uznał, że są to objawy nerwicowe to zapewne tak jest. Bakterie Helicobacter wywołujące stan zapalny w przewodzie pokarmowym sprzyjają rozwojowi choroby wrzodowej. Niekiedy dolegliwości bólowe z tym związane mogą promieniować do kl. piersiowej. Opisując jednak dolegliwości koncentruje się Pani na kl. piersiowej co nie jest typowe dla problemów gastrycznych.