Seks bez zabezpieczenia - brak wytrysku

Witam serdecznie. Dwa dni temu miałam najpłodniejsze dni. Chłopak wszedł we mnie bez zabezpieczenia dosłownie na 4,5 sekund, oczywiście mowy o wytrysku być nie może, nic z tych rzeczy. Ale strasznie się boję i chciałabym wiedzieć jakie jest ryzyko zajścia w ciążę i co mi Państwo poradzicie. Proszę o szybką odpowiedź, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Stosunek bez zabezpieczenia nawet przy braku wytrysku niesie ze sobą ryzyko niepożądanej ciąży.

Trzeba pamiętać, iż w organizmie mężczyzyny podczas podniecenia wytwarza się tzw. preejakulat, w którym mogą znajdować się niewielkie ilości nasienia. Oczywiście szanse, że w takim przypadku dojdzie do zapłodnienia są małe, ale nie wolno tego lekceważyć.

Uważam, że warto wykonać test ciążowy po dwóch tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam!