Seks bez zabezpieczenia w dni płodne i ryzyko ciąży

Współżyję z chłopakiem bez zabezpieczenia, do wytrysku doszło w dni płodne, 2 dni przed owulacją. Zastanawiam się, czy to możliwe, abym była w ciąży? Okres mam regularny, z tym, że mam zapalenie dróg rodnych, biorę globulki 2 rodzaje i do tego mam nadżerkę. Od tamtej pory miewam mdłości, brak apetytu, powiększone i obolałe piersi, w nocy nie mogę spać, a w dzień usypiam na stojąco, jestem rozdrażniona, ogólnie mam zahwiania nastroju. Miewam bóle głowy, mam także niechęć do papierosów i alkoholu. Do okresu jeszcze kilka dni, więc zastanawiam się, czy to przez napięcie przed okresem, czy może ciążą? Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W wyniku współżycia krótko przed owulacją, mogło jak najbardziej dojść do zapłodnienia. Pani objawy mogą jednak być związane ze zbliżającą się miesiączką. Jest raczej zbyt wcześnie, by ewentualna ciąża powodowała jakiekolwiek dolegliwości. Zbyt wcześnie też, by móc ciążę rozpoznać. Proszę poczekać do terminu spodziewanej miesiączki i dopiero wtedy wykonać test ciążowy, ewentualnie zrobić w tym okresie test z krwi, czyli badanie poziomu betaHCG we krwi, które daje pewny wynik już 10 dni od zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!