Seks po miesiączce

Mam takie pytanie. Mam nieregularną miesiączkę, trwając od 4 do 6 dni. Ostatnio kochałam się z moim chłopakiem dwa dni po okresie. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

To zależy, w którym dniu cyklu dojdzie do owulacji. Zwykle następuje to ok. 14 dni przed kolejną miesiączką. Plemniki przeżywają w drogach rodnych maksymalnie 7 dni. Może sobie Pani sama policzyć, czy jest możliwość zapłodnienia (znając dzień cyklu, w którym doszło do stosunku i długość cyklu).

Pozdrawiam!