Seks po połogu a ryzyko ciąży

Dzis mija 6 tydzien pologu, w niedziele mialam stosunek przerywany, z koncem na brzuchu. Ze wzgledu na ciezki porod porod panicznie obawiam sie kolejnej ciazy, w poniedzialek mialam wizyte u ginekologa, doktor stwierdzila wyciek i najprawdopodobnie jest to zblizajaca sie miesiaczka, przepisala mi escapelle, ktora zazylam 12 h po stosunku. Obecnie obserwuje gesty sluz jakby podbarwiony krwia. Czy jest jakies ryzyko ciazy ?

Witam.

Ryzyko ciąży jest niewielkie, ale istnieje. Stosunek przerywany nie jest bowiem metodą antykoncepcyjną. Organizm kobiety wraca do czynności rozrodczej 6-8 tygodni po porodzie. Jeśli pojawia się miesiączka, jest to znak iż jajniki podejmują pracę i należy już mieć na względzie antykoncepcję. Proszę porozmawiać z lekarzem na temat najlepszego dla Pani zabezpieczenia.