Seks po usunięciu macicy

Po usunienciu macicy u mojej Zony sex jest nie do zniesienia.Prosze o informacje o co chodzi,gdyz lekarz powiedzail ze wszystko bedzie tak jak wczesniej.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powrót do regularnych i przyjemnych dla obu stron stosunków seksualnych może nie nastąpić od razu. Oczywiście z czysto medycznego punktu widzenia sprawa jest prosta. Zaraz po wygojeniu się ran wewnątrz ciała kobiety możliwa jest już penetracja. Inną jednak kwestią jest seks z psychologicznego punktu widzenia. Dopóki Żona nie zdecyduje się sama na seks dopóty nie będzie on czymś przyjemnym. Niestety nie jestem w stanie określić ram czasowych takiego stanu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba można skorzystać z porady seksuologa.