Seks przed miesiączką a ryzyko ciąży

Mam pytanie czy jeśli kochało się z kobietą tuż przed jej miesiączką i ona zaczęła się (krwawienie miesiączkowe) następnego dnia. Czy to jest normalnie miesiączka czy coś innego (czy doszło do zapłodnienia)?

Małgorzata Panek

Prawdopodobnie jest to normalna miesiączka. Krwawienie związane z zagnieżdżeniem zarodka występuje ok 14dni od zapłodnienia.
Bezpośrednio przed miesiączką ryzyko zajścia w ciążę jest niskie.
W razie wątpliwości radziłabym wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam