Seks w dni płodne bez wytrysku

Witam, bardzo proszę o odpowiedź na pytanie. Wczoraj kochałam się z mężem. Najpierw z zabezpieczeniem - prezerwatywą (miał wytrysk). Po czym on się umył i po około 20 minutach zaczęłam ponownie go pieścić, całować oralnie intensywnie i przez około 15/ 20 minut, po czym on we mnie wszedł. Nie doszło do wytrysku, był przez chwile (nasze igraszki przerwał płacz dziecka). Czy jeśli są to dni płodne istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że w tej sytuacji nie ma prawie żadnego ryzyka zapłodnienia. Stosunek przerywany nie jest wprawdzie skuteczną metodą antykoncepcyjną, ale ryzyko zajścia w ciążę jest w jego przypadku minimalne. Na członku nie pozostało natomiast nasienie z poprzedniego stosunku, skoro mąż się umył. Myślę, że może Pani być spokojna. Dla całkowitej pewności, może Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta się nie pojawi lub kilka dni później, jeśli okaże się bardziej skąpa niż zwykle.

Pozdrawiam serdecznie!