Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seks w dni płodne bez wytrysku

Witam, bardzo proszę o odpowiedź na pytanie. Wczoraj kochałam się z mężem. Najpierw z zabezpieczeniem - prezerwatywą (miał wytrysk). Po czym on się umył i po około 20 minutach zaczęłam ponownie go pieścić, całować oralnie intensywnie i przez około 15/ 20 minut, po czym on we mnie wszedł. Nie doszło do wytrysku, był przez chwile (nasze igraszki przerwał płacz dziecka). Czy jeśli są to dni płodne istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Myślę, że w tej sytuacji nie ma prawie żadnego ryzyka zapłodnienia. Stosunek przerywany nie jest wprawdzie skuteczną metodą antykoncepcyjną, ale ryzyko zajścia w ciążę jest w jego przypadku minimalne. Na członku nie pozostało natomiast nasienie z poprzedniego stosunku, skoro mąż się umył. Myślę, że może Pani być spokojna. Dla całkowitej pewności, może Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta się nie pojawi lub kilka dni później, jeśli okaże się bardziej skąpa niż zwykle.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy