Seks w szóstym dniu cyklu: możliwa ciąża?

Mam 30 lat, cykle miesiączkowe występują u mnie co 25-26 dni. Czy możliwe jest, że jestem w ciąży, gdy w szóstym dniu cyklu kochałam się z mężem? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jedynymi pewnymi sposobami na wykluczenie ciążytesty ciążowe i badanie USG.
Dni płodne w Pani przypadku zależą od długości krwawienia. Przy krótkich miesiączkach istnieje prawdopodobieństwo, że do stosunku doszło w dniach płodnych. Ryzyko ciąży wydaje się być jednak nieznaczne. Dla wykluczenia zapłodnienia sugeruję wykonać test ciążowy po 14 dniach od zbliżenia.
Pozdrawiam.

Nigdy nie można mieć pewności co do dnia owulacji choć w przypadku regularnych cykli przewidzenie jajeczkowania staje się łatwiejsze. W Pani przypadku ciąża jest mało prawdopodobna aczkolwiek stres czy zmiana klimatu mogą przyspieszyć lub opóźnić jajeczkowanie. Wtedy prawdopodobieństwo ciąży jest realne. Należy o tym pamiętać.