Senność, bóle brzucha przy odchudzaniu

Mam problem z którym borykam sie juz 3 miesiąc.odchudzam sie a mimo to tyje.w środę warzyłam 53 dzisiaj juz 55.do tego bóle brzucha senność i brak chęci do życia.jaka moze byc tego przyczyna?

Witam,
z Pani krótkiego opisu trudno jednoznacznie ocenić co jest przyczyną dolegliwości, jednak według mojej oceny (na podstawie zwiększania masy pomimo stosowania diety) przyczyną może być nieprawidłowo zbilansowana dieta, czyli niedostosowana do Pani potrzeb oraz stylu życia. W opisie nie ma wzmianki jaki rodzaj diety Pani stosuje zatem można tylko domniemywać przyczyny tego stanu. Moim zdaniem bóle brzucha biorą się ze zbyt dużej ilości błonika pokarmowego drażniącego jelita. A stąd też objawy senności, znużenie, osłabienie, ponieważ błonnik w namiarze wymiata składniki mineralne, witaminy- a w diecie najważniejszą kwestią jest ich zapewnienie!!!! Gromadzi Pani tkankę zamiast się jej pozbywać, ponieważ organizm gromadzi zapasy z powodu niedoborów zywieniowych, których prawdopodobnie się Pani nabawiła w trakcie owej "diety" - nieodpowiedniej co podkreślę ponownie!!! Proszę zaprzestać takiej diety i udać się do specjalisty (dietetyk kliniczny) jak najszybciej by nie dopuścić do powikłań!
Pozdrawiam!

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic na temat diety, która Pani stosuje ale łatwo się domyślić że jest zbyt niskokaloryczna i źle zbilansowana. Z pewnością nie dostarcza wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odzywczych i stąd opisane przez Panią dolegliwości. Stosując diety bardzo niskokaloryczne zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Wzrost wagi który Pani obserwuje może być spowodowany gromadzeniem się wody w organizmie lub tym że wygłodzony organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk