Senność, brak chęci do życia, wybuchowość, lęk przed porażką i odrzuceniem

Witam, mam 21 lat, jestem studiującym mężczyzną, z dużym naciskiem na studiującym, ponieważ rzadko kiedy chodzę na uczelnię. Do rzeczy. Senność, brak chęci do życia, wybuchowość, lęk przed porażką i odrzuceniem, chęć zmiany lecz zatrzymuje się tylko na chęciach. Czego są to objawy? Dodatkowo jeszcze w bardzo szybkim czasie przybrałem na wadze, w około 2 miesiące 16-18 kg, co bardziej mnie przytłacza. Czym to może być spowodowane?

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować Pana bez osobistego badania.
Wskazana jest konsultacja zarówno u lekarza POZ oraz lekarza psychiatry.
A sam psychiatra, po zbadaniu może - w zależności od rozpoznania - zaproponować farmakoterapię i/lub psychoterapię.

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pana pytanie. Przyczyny mogą być różne. Nie pisze pan jak długo trwają objawy, jednak jeżeli przeszkadzają panu w codziennym funkcjonowaniu zachęcam do konsultacji z psychologiem w celu głębszej diagnozy problemu. Pozdrawiam.