Senność i brak motywacji

Witam. Mam 15 lat i chodzę do klasy 3 gimnazjum, gdzie jest jak dla mnie bardzo dużo nauki. Muszę przyznać, że nie jestem dobry w nauce. Uczę się na 3/4. Gdy zacząłem chodzić od września do 3 klasy, jestem bardzo senny i bardzo zdenerwowany z powodu braku czasu. Nie jest to spowodowane tym, że się nie wysypiam. Sypiam od 7 do 8 godzin. Mój dzień wygląda tak: śpię od ok. 23 do 7 rano. Na 8.00 mam do szkoły. Gdy wracam ze szkoły, pogram godzinę na komputerze, ponieważ się nudzę i potem jestem bardzo senny. Nawet gdy się uczę, np. dzisiaj uczyłem się historii ok. 16, to zasnąłem przy zeszycie. Kawy nie piję, nie smakuje mi. Natomiast mama daje mi gorące kakao, które praktycznie nic nie pomaga.

Nie wiem, czy to ma coś wspólnego z moją sennością, ale jestem strasznie zdenerwowany, chodzę taki od rana do wieczora, ponieważ mam wrażenie, jakbym na nic nie miał czasu. Tworzę muzykę, uprawiam sport, gram na komputerze. Jestem raczej osobą aktywną. Trzecią dolegliwością jest to, że mam totalny brak chęci do działania. Trochę się rozpisałem. Podsumowując, przez senność mam problemy z nauką, śpię nawet w dzień jak dziecko; od wielu dni jestem strasznie wewnętrznie zdenerwowany; nie mam chęci do działania. Proszę o dokładne przedstawienie mi mojego problemu i najlepiej, co z tym zrobić, żeby temu zapobiec. Pozdrawiam, Adam

Witaj!

Podałeś zbyt mało informacji, żebym mogła udzielić konkretnej odpowiedzi. Opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać zarówno na depresję, jak i nerwicę oraz chorą tarczycę. Dlatego namawiałabym Ciebie, abyś w pierwszej kolejności udał się do lekarza rodzinnego i zbadał poziom hormonów tarczycy. Jeśli badania będą w normie, zachęcałabym Cię wówczas do skonsultowania swoich objawów z psychiatrą bądź psychoterapeutą, których znajdziesz w poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam.