Senność i wrażliwe piersi a prawdopodobieństwo ciąży

Dzień Dobry! Mam 21 lat i regularnie do tej pory miesiączkowałam, okres wypadał mi 8- 9 dnia każdego miesiąca, 25.03 byłam u ginekologa kontrolnie miałam robione badanie usg dopochwowo i cytologie okazało się że wszystko jest w porządku. Teraz spóźnia mi się okres 8 dni, robiłam test ciążowy 14 kwietnia i wyszedł negaty. współżyłam bez zabezp z chłopakiem ok 30.03 i ok 3.04, czy możliwe jest że jestem w ciąży? dodam że zauważyłam ze cały czas chce mi się spać a moje piersi są bardziej wrażliwe

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli test był negatywny to ciążę raczej można wykluczyć, choć dla pewności możnaby wykonać ponowne oznaczenie tym razem beta hcg z krwi.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, w tej sytuacji ciąży nie można wykluczyć, wskazane jest powtórzenie testu ciążowego po min. 3 dniach lub oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi. W razie wątpliwości należy zgłosić się do ginekologa.