Senność, ochota na słodycze, myśli samobójcze

Witam serdecznie... od jakiegoś czasu czuję się ciągle senna .. mogłabym spać cały dzień i całą noc.. biorę leki psychotropowe.. depakine 300 oraz miravil 150-mg... do tego od jakiegos czasu zjadam duzo slodyczy.. i czuje codziennie przygnębienie.. brak jakiej kolwiek checi do zycia a nawet wystepuja mysli samobojcze..

Witam,

to, o czym Pani pisze, wygląda jak objawy depresji. Wymienione przez Panią leki pomagają w regulacji nastroju - Depakine stabilizuje go, zaś Miravil pomaga na objawy depresji. Zwykle na pełen efekt jego działania trzeba poczekać minimum dwa tygodnie. Jeśli bierze Pani ten lek dłużej, to zachęcam do wizyty u psychiatry - być może trzeba będzie zwiększyć dawkę bądź zmienić brane przez Panią leki.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Do odpowiedzi pana Przemka dodam, że może Pani zajrzeć do książki Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję" D. Burnsa. Pomoże ona Pani rozpoznać, co w Pani przypadku powoduje wahania nastroju, dowie się Pani jak zdławić trudne uczucia, poradzić sobie z poczuciem winy, zbudować poczucie własnej wartości. Zawiera ona skuteczne techniki terapii poznawczo-behawioralnej, która jest bardzo skuteczną formą terapii depresji. Wielu osobom taka forma autoterapii może pomóc. Jest ona również pomocna tym, którzy wychodzą z depresji z pomocą psychoterapeuty.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska