Senność po jedzeniu a poziom cukru w organizmie

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie senności po jedzeniu. Zawsze po posiłku jestem śpiąca, nawet rano jeżeli zjem śniadanie często się kładę z powrotem do łóżka chociaż na chwilę bo łapie mnie taka nagła senność po jedzeniu. Co mi dolega? Cukier na czczo: ok.100. Leczę się na niedoczynność tarczycy. Zażywam hormon 75 mg. Czy senność po jedzeniu może być spowodowana niedoczynnością tarczycy i zażywaniem tego hormonu? Czy może przyczyny leżą zupełnie gdzie indziej? Czasami senność po jedzeniu jest tak duża, że nie jestem w stanie sobie z nią poradzić i po prostu muszę chociaż na chwilę się położyć. Niby nie utrudnia mi to specjalnie życia, ale zastanawiam się dlaczego tak jest. Wydaje mi się, że kiedyś tak nie miałam, dopiero z wiekiem ta nagła senność po jedzeniu się u mnie pojawiła. Z czym to może być związane? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Jeśli senność jest bardzo nasilona proszę zgłosić się do leczącego Panią endokrynologa.