Senność, zmęczenie, brak zainteresowań, ciągła ochota płaczu

Witam. Mam pewien problem, a mianowicie zastanawiam się nad tym, czy mam depresję. Senność, zmęczenie, brak zainteresowań, ciągła ochota płaczu, odizolowanie od ludzi to moje codzienne zachowanie. Męczę się z tym, a nie wiem co zrobić, by wyjść z tego stanu. Co mogę zrobić?

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani trudności może mieć miejsce WYŁĄCZNIE w kontakcie osobistym ze specjalistą. Stąd najlepiej jak uda się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz psychiatra również zaproponuje (jeżeli będzie taka konieczność) Pani odpowiednią metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).

Szanowna Pani, objawy, o których Pani mówi, jak najbardziej mogą świadczyć o depresji, jednakże, aby postawić diagnozę potrzeba więcej infornacji. Najskuteczniejszą i zarazem najzdrowszą metodą leczenia depresji jest psychoterapia. Zachęcam Panią do konsultacji u specjalisty, który poteaktuje Pani problem holistycznie, tzn. zajmie się nie tylko problemami dusz, ale i ciała, kierując m.in. na dodatkowe badania w celu wykluczenia podłożs somatycznego.
Adresy zaufanych specjalistów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski