Senność, zmęczenie i rozdrażnienie u 21-letniego mężczyzny

21 letni młody mężczyzna jest ciągle senny, zmęczony i bardzo rozdrażniony. Wybuchy złosci sa na porzadku dziennym. Syn przy braku aktywności fizycznej dużo zjada, przede wszystkim potraw mięsnych, a jest bardzo szczupły 170cm i ok 70 kg. Pali papierosy, umiarkowanie spożywa alkohol. Pomomo wielu próśb nie chce slyszeć o psychologu ani lekach uspakajajacych. Nie wiem co mam robić, jak z nim postepować. podejrzewałam narkotyki, ale zaprzecza. Co może byc powodem takiej wściekłosci u młodego

Dzień dobry,

Nie można określać diagnoz nie widząc pacjenta.
To co Pani może zrobić to zapytać syna czy chce Pani pomocy i jaka ona miała by być.

Dzień dobry, powody takiego zachowania mogą być bardzo różne. Rozumiem, że syn nie czuje motywacji do podjęcia kroków w celu zmiany swojego zachowania. Pani ze swojej strony może jedynie postawić jasne granice co do zachowań, których nie będzie pani akceptować. Pozdrawiam.

Niestety niezbędna jest osobista wizyta i diagnoza. Przyczyny tego zachowania mogą być różne - od kryzysu związanego z jakimiś obecnymi trudnościami, przez substancje psychoaktywne, aż po rozwijanie się jakiegoś zaburzenia na tle nerwowym. Niestety nie można stwierdzić co się dzieje na podstawie tak krótkiego opisu (zawierającego bardzo niespecyficzne dane) i bez osobistego kontaktu. Proszę namówić syna na wizytę u specjalisty. Pozdrawiam.