Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Serce boli nawet samo z siebie - co to może oznaczać?

Witam. Mam 17/18 lat. Od dawna mam szmery serca i nie domyka mi się zastawka. Od dłuższego okresu mam też takie dziwne jakby skurczę, że niby boli, niby kłuje mnie serce i po jakiejś chwili przechodzi. Odbywa się to albo praktycznie codziennie, nawet po kilka razy, albo sporadycznie. Z czego to może wynikać? Mój lekarz powtarza mi tylko, abym się nie denerwowała i brała witaminy. Ale to nie jest tak, że boli mnie tylko, gdy się zdenerwuję/zestresuję, często samo z siebie. Czy to może być arytmia serca? Jaka może być inna przyczyna? Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Trwałość by-passów

Przeżycie długich lat przez osoby z chorymi naczyniami wieńcowymi jest możliwe dzięki wszczepieniu pomostów naczyniowych, inaczej by-passów. Co się dzieje w przypadku, gdy ich trwałość dobiega końca? Prof. Andrzej Biederman odpowiada na to pytanie.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Kłucie w okolicy serca może wynikać z różnych przyczyn. Może być związane z arytmią, astmą, chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa/ dyskopatią, chorobą refluksową przełyku, zaburzeniami lękowymi itp., ale zwykle nie jest to objaw szczególnie groźny (z tego najprawdopodobniej wynika uspokajające podejście lekarza).

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy