Serce niepowiększone, jamy opłucnowe wolne

RTG klatki piersiowej (AP + BOK ) Na zdjeciu w projekcji AP widoczny mieki cien srednicy ok. 6mm polozony obwodowo na wysokosci TH 11 nie przekraczajacy zarysu sutka lewego-brodawka. ? . Jamy opłucnowe wolne . Serce niepowiekszone (wsk 0,45). Rysunek naczyniowy płuc w normie . Zrosty opłucnowe przypodstawne.

Najprawdopodobniej jest to cień brodawki sutkowej. Brak opisu rtg kl bocznego- cień powinien być również widoczny na zdjęciu bocznym. Jeżeli tak jest to proszę się nie obawiać. Wsk. ew powtórzenie rtg kla