Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seronil a ciąża

Witam Czy seronil w ciazy dziala na kobiete tak samo jak przed?Jestem w 30 tyg i musze zaczac brac.Jak to wplynie na malucha?czy moze to wywolac wczesniejszy porod?jakie sa powiklania brania seronilu w ciazy .Dodam ze chce zaczac stopniowa od cwiartki z 10 mg Seronilu zeby przyzwyczaic organizm czy to bedzie mialo jakies znaczenie na dzialanie skutkow ubocznych??i kkiedy przed porodem najlepiej leki odstawic?.Czekam na odpowiedz bo mimo ze ginekolog pozwolił mi brac to jednak mam pewne obawy :)
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Dane dotyczące dużej liczby przypadków, kiedy płód był narażony na działanie leku nie wskazują na działanie teratogenne fluoksetyny. Fluoksetyna może być stosowana podczas ciąży, lecz z należytymi środkami ostrożności, szczególnie w ciąży zaawansowanej lub tuż przed akcją porodową, ponieważ donoszono o następujących objawach u noworodków: drażliwość, drżenie, hipotonia, ciągły płacz, trudności ze ssaniem i snem. Objawy te mogą wskazywać albo na wpływ serotoninergiczny, albo na zespół odstawienny. Czas wystąpienia oraz trwania tych objawów może być związany z długim okresem półtrwania fluoksetyny (1-6 dni) i jej aktywnego metabolitu, norfluoksetyny (4-16 dni).

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

SERONIL to lek zawierający substancję czynną o nazwie fluoksetyna.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Seronil w dawce 10 mg jest bezpieczny także w okresie ciąży, nie ma obaw,że uszkodzi płód lub spowoduje działania uboczne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy