Seronil a możliwość zajścia w ciążę

Witam, od dwóch tygodni biorę lek seronil, miesiączka mi się spóźnia juz 3 dni do tego mam objawy jak przy zapaleniu pęcherza oraz częste mdlosci i ból nerek, czy powinnam odstawić ten lek? Chcialam też zapytać czy jest szansa na zajście w ciążę przy dłuższym zażywaniu tego leku ponieważ nie mam jeszcze potomstwa a bardzo bym chciała. Proszę o pomoc co robic. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy się porozumieć z lekarzem prowadzącym czy istnieje możliwość odstawienia leku na czas ciąży - jeśli to możliwe to zaleca się nieprzyjmowanie leku przed i w czasie ciąży. Pozdrawiam.