Sertralina a Prozac dla 19-latka

Witam, chciałem zapytać jeszcze się odnośnie sertraliny czy można powiedzieć że to to samo co prozac tylko bezpieczniejszy i jakich efektów pozytywnych mogę się spodziewać po zażyciu?

Są to leki o podobnym mechanizmie działania, ale nie identyczne. U niektórych pacjentów jeden może być skuteczniejszy od drugiego. Tylko stosowanie leku może odpowiedzieć na pytanie, który z nich będzie bardziej odpowiedni dla konkretnej osoby.