Sex w czasie miesiączki

Witam. Pytanie jak w tytule. Jakie są szanse na zajście w ciążę uprawiając sex bez zabezpieczenia w czasie miesiączki? Dodam, że cykle mam regularne od kilku lat - 28-29dni, mam 24 lata i 4 lata temu rodziłam, a czas krwawienia to 5-6dni. Sex odbył się w trzecim dniu cyklu. To był też 5 dzień brania antybiotyku (d****). Z góry dziękuję za odpowiedź.
24 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani, ryzyko zajścia w ciąże w trakcie krwawień miesięcznych jest niewielkie, ale istnieje. Prawdopodobieństwo ciąży jest tym większe, im krótsze są cykle.
Natomiast odbywanie stosunków w trakcie krwawień miesięcznych może sprzyjać rozwinięciu się zakażeń dróg rodnych i dróg moczowych, także u partnera.